Mnohých zaujíma, ako vlastne žijú vyznávači minimalizmu a aká je ich filozofia života. Dalo by sa povedať, že základom celého je princíp jednoduchosti a nehromadenie množstva vecí a statkov. Používať len nutné, ale obľúbené a vítané minimum. Niektorí napríklad vlastnia len 50 osobných vecí a fungujú na princípe slobody, žujú kde sa im práve zachce. Mnohí sú aj úspešnými, nazvime to, podnikateľmi, spisovateľmi alebo blogermi alebo sú jednoducho úspešní v tom, čo robia. Presné pravidlá tohto životného štýlu nie sú údajne stanovené, no podstata spočíva v tom, zbaviť sa nepotrebných vecí, ktoré len zapratávajú priestor a vytvoriť tým priestor pre niečo nové a dôležité, či už ide o súkromie, alebo prácu.
Ako sa minimalizmus pretavuje do dizajnu?
Minimalizmus a jeho filozofia jednoduchosti sa postupne dostal do rôznych sfér života. Do dizajnu a architektúry rovnako. Minimalizmus preferuje jednoduché, čisté línie, menej prvkov, menej ozdobných elementov a veľmi neutrálne prirodzené a pokojné farby, ako je biela, čierna, šedá, béžová, vanilková a podobne. Môžeme ho nájsť napríklad v interiérovom dizajne, ako obľúbený štýl, no rovnako aj v obliekaní a napríklad aj v štýle pre dámske hodinky a pánske hodinky.
Minimalizmus aj v hodinkách
V segmente náramkových hodiniek je minimalizmus nielen obľúbeným štýlom, ale aj veľmi moderným, čo z neho spravilo v poslednom období trend, ktorý bude pretrvávať aj nasledujúcu sezónu, ako sa predpokladá. Minimalistické hodinky majú len nevyhnutné prvky a čo najmenej ozdobných elementov. Ich najväčšou charakteristickou črtou je jednoduchosť. Jednoduchý ciferník, väčšinou tenké, útle puzdro, neutrálna farebnosť, čisté a jednoduché materiály a takmer žiadne „komplikácie“ okolo ciferníka. Napriek tomu však pôsobia neuveriteľne štýlovo, dizajnovo a moderne. Výrobcovia však pri minimalistickom dizajne siahnu často aj po špeciálnom „detaile“, ktorý ich model spraví atraktívnym kúskom.